Yükleniyor..

2018-2019 EK YERLEŞTİRME KAYIT TARİHLERİ 1-5.EKİM 2018 TARİHLERİ ARASINDA İZMİR KONAK YERLEŞKEMİZDEN YAPILACAKTIR. 

EK kontenjanla Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programına Kayıt Yaptıran Öğrencilerimize 05 Ekim 2018  Tarih saat 16:00'da  Muhafiyet Sınavı Yapılacaktır.

 

 

      EK YERLEŞTİRME İLE MESLEK YÜKSEKOKULUMUZU      KAZANAN ADAY ÖĞRENCİLERİN KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLARI

*      Lise Diploması Aslı veya diploma hazırlanmamış ise yeni tarihli Mezuniyet Belgesi Aslı (Başarı belgesi diploma yerine geçmez)

(Mezun  olamayan ve sorumluk sınavına girecek adaylarımız; sınav tarihlerinin de belirtildiği sorumluluk sınavına gireceklerine dair belge getirmeleri gerekmektedir.)

*         Adayın yerleştiğine dair internet çıktısı

*         Nüfus Cüzdan Fotokopisi

*         İkametgah Belgesi (belgenin üzerine mutlaka öğrencinin ve ailenin telefon numaraları yazılmalıdır.)

*        Erkek öğrenciler için Askerlik şubesinden alacakları Askerlik durumu gösterir belge (1996 ve daha önceki doğumlu öğrenciler almalıdır.)

*         4 adet vesikalık fotoğraf (renkli fotokopi kabul edilmeyecektir.)

*         Sağlık Raporu (Sadece İlk ve Acil Yardım Programına kayıt olacaklar getireceklerdir.)

*         Ödemenin yapıldığına dair ödeme makbuzu (*Tam Burslu yerleşen öğrenciler okul ücreti ödemeyecektir. Tam burslu öğrenciler sadece Mali işler biriminden kayıtlarını aktif ettirdikten sonra Öğrenci İşleri Birimine evraklarını teslim edip kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.)

*         Daha önce bir Yükseköğretim kurumunda okuyan ve ya mezun olmuş adayların; ders muafiyet başvurusu için onaylı Transkript ve ders içeriği getirmeleri gerekmektedir. (Kayıt esnasında belge getirmeyenler için son tarih 20.10.2018’dir. Bu tarihten sonra getirilen belgeler kabul edilmeyecektir.)

*         Kayıtta kendisi bulunmayacak adayların kayıt yaptıracak kişiye noter onaylı vekalet vermesi gerekmektedir.

 

İLK VE ACİL YARDIM PROGRAMI İÇİN GETİRİLMESİ GEREKEN SAĞLIK RAPORU DETAYI

Bu programa alınacak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.)Program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması nedeniyle 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyle17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

 

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu El Broşürü için Tıklayınız.