Yükleniyor..

Ek Kontenjan Tercih Tarihleri : 25.08.2017 / 05.09.2017

 

Ek Kontenjan Kayıt Tarihleri :  13.09.2017 / 19.09.2017

 

 

ÖSYM SONUÇLARINA GÖRE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİN KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLARI

 

·         Lise Diploması Aslı veya yeni tarihli Mezuniyet Belgesi Aslı (Başarı belgesi diploma yerine geçmez)

(Mezun  olamayan ve sorumluk sınavına girecek adaylarımız; sınav tarihlerinin de belirtildiği sorumluluk sınavına gireceklerine dair belge ile kayıt olabilirler)

·         ÖSYS Belgesi (Adayın yerleştiğine dair internet çıktısı)

·         Nüfus Cüzdan Fotokopisi

·         İkametgah Belgesi (belgenin üzerine mutlaka öğrencinin ve ailenin telefon numaraları yazılmalıdır.)

·        Erkek öğrenciler için Askerlik şubesinden alacakları Askerlik durumu gösterir belge.1995 ve daha önceki doğumlu öğrenciler olacak.

·         6 adet vesikalık fotoğraf (renkli fotokopi kabul edilmeyecektir.)

·         Sağlık Raporu (Sadece İlk ve Acil Yardım Programına kayıt olacaklar getireceklerdir.)

·         Ödemenin yapıldığına dair ödeme makbuzu (*Tam Burslu yerleşen öğrenciler okul ücreti ödemeyecektir. Tam burslu öğrenciler sadece Mali işler biriminden kayıtlarını aktif ettirdikten sonra Öğrenci İşleri Birimine evraklarını teslim edip kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.)

 

 

·         Daha önce bir Yükseköğretim kurumundan mezun olmuş adayların; ders muafiyet başvurusu için onaylı Transkript ve ders içeriği getirmeleri gerekmektedir.

 

·         Kayıtta kendisi bulunmayacak adayların kayıt yaptıracak kişiye noter onaylı vekalet vermesi gerekmektedir.

 

 

 

İLK VE ACİL YARDIM PROGRAMI İÇİN GETİRİLMESİ GEREKEN SAĞLIK RAPORU DETAYI

Bu programa alınacak öğrencilerin, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden veya gerekli raporu verebilecek kapasitedeki Devlet Hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları? erkek öğrencilerde 1.65 m'den, kız öğrencilerde 1.60 m'den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak? kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.