Yükleniyor..

 

HAKKIMIZDA

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Kütüphane ve Dokümantasyon Birimi; yüksekokulumuzda verilen eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, öğrencilerimiz ve diğer tüm kullanıcılarımızın bilgiye erişimdeki ihtiyaçlarını karşılamak ve kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla kurulmuştur.

Birimimiz; sayıca her geçen gün artan kitap, dergi, elektronik veritabanı, kitapdışı materyallerin yanı sıra internet erişimi için masaüstü bilgisayar ve kablosuz bağlantı (Wireless) imkanları sağlayarak, tüm kullanıcılarımızın araştırma ve bilgi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

KÜTÜPHANE KURALLARIMIZ

Kütüphanemiz kullanıcılarına kaliteli bir hizmet verebilmek ve çalışmalarını daha konforlu şekilde yürütebilmelerini sağlamak amacıyla aşağıdaki kuralları belirlemiştir.

(a)   Ödünç alma süresi: Öğrenci ve idari personelimiz 5 kitabı 15 gün süre ile, 5 projeyi ise 7 gün süreyle ödünç alabilirler. İade tarihinin 1 defa 15 gün süreyle uzatılmasını isteyebilirler. Akademisyenlerimiz ise 10 adet kitabı 30 gün süreyle, 5 projeyi ise 7 gün süreyle ödünç alabilirler. İade tarihinin 1 defa 30 gün süreyle uzatılmasını isteyebilirler. Uzatma işlemi, kütüphaneye gelerek yapılabildiği gibi, telefon veya e-posta yoluyla da yapılabilir.

(b)  Herhangi bir kullanıcının almış olduğu yayının iade tarihini geciktirmesi halinde günlük 50 krş. para cezası uygulanır.

(c)   Ödünç alınmış bir yayının kaybedilmesi durumunda, kullanıcının aynı yayını temin etmesi veya o yayının güncel fiyatını ödemesi gerekmektedir. Baskısı tükenmiş yayınlar için ise, kütüphane tarafından belirlenecek olan eşdeğer nitelikteki bir yayının getirilmesi talep edilir.

(d)  İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Kütüphanesi, gerektiğinde ödünç vermiş olduğu yayının iade gününden önce teslim edilmesini isteyebilir.

(e)   Kütüphanede bulunan kaynaklar elektronik olarak korunduğundan, alarm çaldığı durumlarda arama yapılabilir.

(f)    Kütüphaneye yiyecek içecek ile girmek, sigara içmek yasaktır.

(g)   Kütüphanede cep telefonlarının sesinin kapatılması ve telefon görüşmelerinin kütüphane dışında yapılması zorunludur.

(h)  Kütüphanede bir başka kullanıcıyı rahatsız edecek derecede gürültü yapmak yasaktır.

(i)     Kütüphane içerisinde şahsi eşyalar bırakarak kütüphaneden ayrılmak yasaktır.

(j)    Kaybolacak şahsi eşyalardan kütüphane birimi sorumlu değildir.

 

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Geçici bir süre için,  hafta içi 08.30 – 18.30 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.