Yükleniyor..

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Atatürkçü Düşünce Kulübü Atatürkçülüğü içinde bulunduğumuz çağın değişen koşullarına göre anlamak, yorumlayabilmek ve ona yeni açılımlar kazandırabilmek için kurulmuş bir düşünce topluluğudur. Atatürkçü Düşünce Kulübü olarak bizimle aynı amaçları taşıyan, çalışmalarımızda yer almak isteyen tüm İKMYO öğrencilerini aramıza katılmaya çağırıyoruz.Bağımsız, laik ve demokratik bir Türkiye yaratmak yolunda Atatürk ilkelerini ve Atatürkçü düşünceyi üniversite gençliğine anlatabilmek için gerekli olanakları yaratmak.

 

DANS KULÜBÜ

Dans Kulübü, başta Halk Danslarına ilgi duyan öğrenciler için dans kursları düzenler, isteğe bağlı düzenlenen Latin dansları ve Anadolu’nun her yöresinden danslar üzerinde çalışılır ve her yılsonunda dans gösterileri düzenlenir. Dans etmeyi seven ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen arkadaşlarımızı kulüp etkinliklerimize katılmaya çağırıyoruz.

 

FOTOĞRAFÇILIK

İKMYO Fotoğrafçılık Kulübü öğrencilerin fotoğrafçılık konusunda kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamak için oluşturulmuştur. Kulübümüz katılımcıların temel fotoğraf, fotoğrafçılık teknikleri, fotoğraf makineleri ve karanlık oda gibi konularda gerekli eğitimi almalarını sağlayacak etkinliklerde bulunur. Ayrıca kulüp üyeleri yılsonunda sergi düzenler.

 

MÜZİK KULÜBÜ

Müzikle ilgilenen öğrencileri bir araya getirmeyi hedefleyen İKMYO Müzik Kulübü çeşitli enstrüman kursları düzenleyerek öğrencilerin ders dışı zamanlarını enstrüman çalarak değerlendirmelerini sağlar. Okul içi müzik gruplarını desteklemek ve çeşitli konser organizasyonları yapmak da kulübün etkinlikleri arasındadır. Müzikle ilgileniyor, herhangi bir enstrüman çalmayı öğrenmek ya da yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız sizleri aramıza katılmayı bekliyoruz.

 

SPOR TARAFTARLARI TOPLULUĞU

Ultra Aslan-UNİ Kulübü, UNİBJK Kulübü,  Üni-GFB Kulübü, UNİTS Kulübü, İKMYO öğrencileri tarafından, kurulmuş bir taraftar kulübüdür. Kulüp öğrencileri taraftar kulübü olmanın gerekliliğini yerine getirebilen ve bir taraftar kulübünden çok daha fazlası olabileceğine inanmış kulüp üyesi arkadaşlardan oluşmaktadır Taraftarı olduğunuz kulübü desteklemek için sizleri de aramıza bekleriz.

 

BİLİŞİM KULÜBÜ

Bilgisayar bilimleri, bilgisayar donanımı, yazılım, bilişim ve internet teknolojileri alanlarında çalışma gösteren; öğrencileri bilişim ve teknoloji dünyasında daha donanımlı ve yetkin bireyler haline getirmeyi hedefleyen; öğrencilerin gerek akademik, gerekse iş dünyasında bir adım önde olması amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten bir kariyer kulübüdür. Kulübümüz bünyesinde pek çok bölümden öğrenci barındıran ve tüm öğrencilerin kendilerine kolayca yer edinebileceği bir kulüp olup; bilişim ve teknoloji ile yakından ilgilenen, yeni arkadaşlar edinmenin yanında kendisini geliştirme fırsatı elde etmek isteyen herkes için faaliyet gösteren bir kulüptür.

 

ÇEVRE KULÜBÜ

Kulübümüz öğrencilerde çevre bilinci oluşturmak ve çevre sorunlarına çözüm getirecek projeler oluşturmak için kurulmuştur. Bunların dışında kulüp üyelerimiz turizm sektörü ve çevre alanında seminer, konferans, toplantı gibi çeşitli organizasyonlar düzenler. Kulübümüzce yapılan turistik ve kültürel gezilerde de öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmasına olanak sağlanır. Doğayı seven ve çevre sorunlarına seyirci kalmak istemeyen tüm öğrencileri aramıza katılmaya çağırıyoruz.

 

ÇEVİRİ KULÜBÜ

İKMYO Çeviri Kulübünün temel amacı çeviri ve çeviri hakkında çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Bunlara, çeviri üzerine makaleler, şiir ve öykü çevirileri, tanınmış çevirmenlerle yapılan söyleşiler, altyazı çevirisi de dâhildir. İKMYO Çeviri Kulübü olarak çevirinin, insanlık ve dünya açısından görevlerini göz ardı etmeksizin, çeviri üzerine yapılabilecek çeşitli çalışmalara açık herkesi aramızda görmeyi isteriz.

 

GEZİ KULÜBÜ

İKMYO Gezi ve Araştırma Kulübü kişilere keşfetme ruhunu aşılamak, yıllardır kurulan hayallerin icraata geçmesinde rol oynamak, hayallerinse daha da büyümesi sağlamak, sırt çantanı alıp kendini yollara atmanı sağlamak, değil lüks 5 kuruşsuz yapılabilecek tatiller olduğu gerçeğini göstermek, içinde bir yerlerde gitme arzusu uyanmış olup da harekete geçmeyenleri gazlamak, cesaret ve ilham kaynağı olmak, doğayla iç içe, dost olmak, olunan yerde bulunmaktan öte orayı yaşamanın da bir o kadar önemli olduğunu göstermek, zaman zaman da can sıkıntısından plansız hareket eden bir öğrenci kulübü olmak. Ülkemiz ve dünyanın tarihi ve turistik yerleri konularında bilgilendirmek, çeşitli aktivitelerde görev almalarını sağlamak ve tüm okul öğrencilerini gerek okul içindeki gerekse okul dışındaki her türlü kültürel aktivitelerden haberdar etmek ve çeşitli kültürel ve turistik düzenlemeler yapmayı amaç edinmiştir. Gelişime açık çevresini keşfetmek isteyen herkesi kulübümüze davet ediyoruz.

 

İLETİŞİM KULÜBÜ

Öğrencilerini inisiyatif kullanabilen sosyal ilişkileri güçlü bireyler haline getirebilmek ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilmek amacıyla kurulmuştur. İletişim kulübünün diğer bir amacı da İKMYO öğrencileri ve mezunları arasında etkileşimi ve bilgi aktarımını sağlamak. Kulüp üyelerinin akademik ve sosyal gelişimlerine, çağdaş, demokrat ve sosyal bireyler olmalarına katkıda bulunmak amacıyla faaliyetler yapmak. Kulüp üyelerinin gerek kulüp gerekse iş dünyası ile ortak gerçekleştirilecek faaliyetlerle gelecekte yer alacakları iş dünyası hakkında fikir edinmelerini ve tecrübe kazanmalarını sağlamaktır.

 

SPOR KULÜBÜ

Öğrencileri spor ve sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirmek, çeşitli rekreatif aktivitelerde görev almalarını sağlamak, gerek okul içi gerekse okuldu dışındaki sportif aktivitelerden haberdar etmek ve çeşitli sportif faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla çıktığımız yolda sporu seven ve bizlere destek olmak isteyen herkesi kulübümüze davet ediyoruz.

 

İNGİLİZCE KONUŞMA KULÜBÜ

Öğrencilerinin derslerden edindikleri İngilizce dil bilgilerini gerçek hayatta kullanabilmeleri için konuşma pratikleri yapmalarını sağlamak; bu sayede dil seviyelerini de geliştirerek öğrencileri İngilizce yönünde okul dışı yaşama hazırlamaktır. Alanında uzman kişiler tarafından İngilizce konuşma aktivitesi yaptırılması, konuları kendi ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen karşılıklı konuşma saatleriyle İngilizce dilbilgisi seviyelerinin gelişiminin sağlanması, yüksekokul bünyesinde üyelerin isteği doğrultusunda İngilizce duvar gazetesi hazırlanması her yıl, yıl içinde olan etkinliklerimizden bir kaçıdır.
Gelişime açık herkesi kulübümüze bekleriz.

 

TİYATRO KULÜBÜ

Tiyatro kulübü öğrencilerini çeşitli aktivitelerde görev almalarını sağlamak ve tüm okul öğrencilerini, okul içindeki ve okul dışındaki her türlü tiyatro faaliyetlerinden haberdar etmek, çeşitli tiyatro oyunları oynamak, tüm öğrencilerimizi tiyatro hakkında bilgilendirmek, öğrencileri kurs, konferans seminer panel ve tiyatro organizasyonlarıyla bir araya getirmek amacıyla kurulan kulübümüze tiyatroyu seven ve gönül veren herkesi bekleriz.

 

SOSYAL DAYANIŞMA VE ETKİNLİK KULÜBÜ

Sosyal Dayanışma ve Etkinlik Kulübü öğrencileri, hem sosyal-kültürel sorunlara duyarsız kalmayıp, toplumsal sorunlara yönelik fikirlerini projelere dönüştürmeyi hedefleyen, farklılıklara saygılı olan, gönüllü çalışmalar hakkında farkındalık uyandırmak ve öğrencileri sosyal sorumluluk konularında bilgilendirmek amacıyla bir araya gelen bir topluluktur. Gönüllülük ve Sosyal Sorumluluk konularında öğrenmek istediğiniz her şey için kulübümüze sizleri de bekleriz.

 

SİNEMA KULÜBÜ

Sinema konusunda bilgilendirmek çeşitli aktivitelerde görev almalarını sağlamak, ülkü ve dünya sorunları ile ilgili kısa film çekmek, tüm okul öğrencilerini, okul içindeki ve okul dışındaki her türlü sinema faaliyetlerinden haberdar etmek ve ülkemiz ve dünya sinemasındaki gelişmeleri izlemek bilgilendirmek film organizasyonları düzenlemek amacıyla kurulan kulübümüze herkesi bekleriz.

 

İKMYO MODA KULÜBÜ

Moda Tasarım Kulübü, tasarım süreciyle ilgili basamakları öğrencilere tanıtmak ve kendi tasarımlarını geliştirmelerine imkân sağlamak amacıyla kurulmuştur. Yıl içerisinde moda ve tasarım programı işbirliğiyle; doku çalışması, yaratıcı çizim, farklı malzemelerle tasarım, sketchbook hazırlama, manken üzerinde tasarım çalışması yapma, defilelerde yaratım ve hazırlık aşamalarını izleme, ayakkabı, çanta tasarlama, boyama, moda haftasında defile izleme gibi hedefler doğrultusunda çıktığımız yolda,  modayı yakından takip eden herkesi kulübümüze bekleriz.

 

RADYO VE SESLENDİRME

Temel olarak öğrencilere sıcak bir iletişim aracı olan radyo konusunda deneyim kazandırmak ve öğrencilerin bu alandaki gelişmeleri takip etmesini sağlamakla beraber, üniversite radyosunu canlandırmak ve tanıtımını yapmak, üniversite faaliyet ve etkinliklerini duyurmak, sektör içerisinde bulunan uzman kişiler ile öğrencileri buluşturmak, atölye ve etkinlikler düzenlemektir. Radyoya ve seslendirme sanatına gönül veren herkesi kulübümüze davet ediyoruz.

 

TOPLUMSAL DUYARLILIK VE DAYANIŞMA KULÜBÜ

Toplumda gizli kalmış sorunları gün yüzüne çıkarıp umut ışığı olmak, sorunu olan insanlara yardımcı olmak, onlara ses olmak amacı gütmektedir. Duyarlılık sahibi olan herkesi kulübümüze bekleriz.

 

KADIN VE DAYANIŞMA KULÜBÜ

Kadın ve dayanışma kulübünün birkaç esasa dayanan bütünlüklü bir amacı vardır. Bu esaslar, kadının toplumdaki konumunun sorgulanması ve araştırılması ile başlar ve kadınların akademi içerisinde karşılaştığı veya karşılaşabileceği sorunların saptanması, bu sorunlara dikkat çekilmesi ve bunlara yönelik çözüm önerilerinin geliştirilmesine doğru genişler. Kulübün amacının bir diğer başka esası ise yükseköğrenim gören öğrenci kadınların eğitim kurumları içerisinde karşılaştıkları fiziksel, sosyal ve psikolojik sorunların saptanması ve buna yönelik çözümsel bir kadın dayanışmasının geliştirilmesidir. Bu bağlamda kadın araştırmaları ve dayanışma kulübü; akademisyenler ve öğrenciler ile paylaşılacak nitelikte faaliyetler yapan ve kolektif bir çalışma disiplinine sahip olan bir platform olma amacını taşımaktadır.

 

SAĞLIK KULÜBÜ

Kavram sağlık kulübü, sağlık bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilerinin alanlarına uygun faaliyetler yapmak üzere yola çıktığı bir öğrenci kulübüdür. Mesleki haklarını bilen, hakkını arayan, meslek grubuyla örgütlenerek birlikte hareket edebilen bilinçli sağlıkçılar yetiştirmeyi hedeflemektedir.  Bir öğrenci kulübü olarak eğitim sosyal sorumluluk ar-ge ve halk sağlığı çalışmalarında bulunarak sağlıkçı öğrencileri sosyal ve mesleki alanlarda aktive etmeyi amaçlamaktadır.